Hlava pístu AEG POM (plastová)

Hlava pístu AEG POM (plastová)

Hodnocení produktu: 4.83/5 (23x)

Vaše hodnocení:

AEG

Velmi lehká hlava pístu pro AEG se dvěma O-kroužky a 11 protitlakými otvory, vyrobena z vysoce kvalitního plastu POM-C. Pro hladký chod je vybavena ocelovým axiálním kuličkovým ložiskem. Kombinace použité konstrukce a materiálu zajišťuje perfektní výkony a vysokou životnost na pružinách až do síly SP150. Nízká hmotnost hlavy pístu pomáhá prodloužit životnost mechaboxu.

350 Kč s DPH

289,26 Kč

Skladové číslo: E310-POM

Dostupnost: Vyprodáno

Výrobce: EPeS airsoft

 • Plastová hlava pístu pro pružiny do SP150
 • Hlava osazena dvěma kvalitními O-kroužky (vodicí a těsnicí)
 • 11 protitlakých děr s propracovanou geometrií pro dokonalou těsnost ve válci
 • Kuličkové ložisko pro bezproblémový chod pružiny
 • Speciální spojení hlavy pístu s pístem pomocí příruby ložiska z leteckého duralu se závitem
 • Hmotnost samostatné hlavy pouze 3 g a 9,1 g včetně ložiska, příruby a šroubu
 • Vyrobena z vysoce kvalitního plastu POM-C, který disponuje velmi nízkým koeficientem tření a vysokou pevností, O-kroužky vyrobeny z NBR 70 sh
 • Vyrobeno v České Republice

 

Obsah balení

 • 1× hlava pístu s nasazeným vodicím a těsnicím O-kroužkem (16×1 a 19×2,5)
 • 1× vodicí a 1× těsnicí O-kroužek pro válce s větším vnitřním průměrem (18×1 a 19×2,65)
 • 1× axiální ložisko
 • 1× příruba ložiska se závitem pro montážní šroub hlavy pístu
 • 2× pevnostní šroub (M3×16 s křížovou a torx hlavou)

 

Nízká hmotnost, vysoká odolnost

Při návrhu konstrukce plastové hlavy pístu jsme si stanovili dvě kritéria – nízkou hmotnost a vysokou odolnost. Právě kvůli hmotnosti se vcelku nezvykle při montáži šroub vkládá zepředu hlavy, závit pak není v samotné hlavě, ale v přírubě axiálního ložiska pružiny. V opačném případě, by musel být závit přímo v plastu, což není dobré řešení pro opakovanou montáž a demontáž hlavy pístu. Nebo by musela být v hlavě duralová vložka se závitem, ta by ale zvyšovala její hmotnost. Zvolili jsme proto to nejoptimálnější řešení.

 

Propracovaná geometrie protitlakého systému

Hlava pístu je takzvaně protitlaká, což je dnes již zavedeným standardem, i přesto se nám ale povedlo osvědčenou konstrukci posunout ještě o kousek dál.

EPeSní hlava pístu disponuje 11 nasávacími otvory pro těsnicí O-kroužek. Umístění těchto otvorů bylo zvoleno s ohledem na maximalizaci rovné plochy pro kontakt s dopadovou gumou hlavy válce při zachování výborné komprese. Čím větší je funkční plocha dopadové gumy, tím efektivněji jsou pohlcovány rázy pístu, zbraň vykazuje tišší chod a navíc se prodlužuje životnost gumy.

Hrany nasávacích otvorů jsou u hlavy pístu EPeS airsoft zaobleny do ideálního aerodynamického tvaru pro efektivní přístup vzduchu k těsnicímu O-kroužku. Ještě důležitější je ale vyrušení ostrého přechodu mezi rovným čelem hlavy a otvorem. Tento ostrý přechod je ve většině případů důvodem poškození dopadové gumy hlavy válce.

Válec

Danny , 17. 7. 2022 23:02:51

Zdravím, jaký válec nejlépe použít s touto hlavou pistu i hlavy valce od vás? Pro m4. Díky

Re: Válec

EPeSák, 18. 7. 2022 08:11:34

Dobrý den Danny. V podstatě jakýkoli, k hlavě jsou přibalena sada větších o-kroužků pro použití ve válcích s větším vnitřním průměrem (např RA). Průměry válců se pouhybují mezi 23,7-24 mm. V našich stavbách v kombinaci s našimi díly vzduchotechniky nejčastěji používáme válce GD, RA případně ASparts nebo SHS (u SHS pozor na kvalitu vnitřního povrchu - jsou šarže s pěkným i špatným povrchem). V mnoha případech je i základní válec velmi dobrou volbou.

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Související produkty

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení