Zpět

Povrchová úprava H+PTFE

Speciální povrchová úprava splňující armádní standart Mil-A-63576A(AR) Type I, kterou používáme na většinu našich dílů vyrobených z leteckého duralu EN AW 7075-T6.

Povrchová úprava H+PTFE

Povrchová úprava H+PTFE představuje unikátní kombinaci vysoké tvrdosti a nízkého tření. Díky těmto vlastnostem skvěle chrání díl proti opotřebení a přispívá k maximálnímu výkonu a perfektní funkčnosti mechanismu zbraně.

Těchto vlastností je dosaženo spojením anodické oxidační povrchové úpravy známé jako tvrdý elox (s tvrdostí až 600 HV) a následného utěsnění povrchu teflonovou vrstvou. Tím se H+PTFE zásadně liší od barevného eloxu oblíbeného u ostatních výrobců. Nevýhodou barevného eloxu je nižší tvrdost a vyšší drsnost povrchu. Z toho důvodu není barevný elox vhodnou povrchovou úpravou pro pohyblivé díly, u nichž jsou velmi důležité dobré kluzné vlastnosti. Pro aplikace, kde dochází ke tření dvou pohyblivých dílů, se nedoporučuje barevný elox používat.

Povrchová úprava H+PTFE má přirozenou, příjemnou šedou barvu. Výsledný odstín je závislý na konkrétním složení hliníkové slitiny. Díky tomu je možné, že barevný odstín se může u různých sérií dílů lehce lišit.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení